Connect with us

Desktop

Wolfenstein II: The New Colossus

Wolfenstein II: Kolos i Ri është një revole e parë në veprim aventurë e zhvilluar nga MachineGames dhe botuar nga Bethesda Softworks . Ai u lirua më 27 tetor 2017 për Microsoft Windows , PlayStation 4 dhe Xbox One dhe është planifikuar për t’u liruar në 2018 për Nintendo Switch . Loja është hyrja kryesore në seri Wolfenstein dhe vazhdim i 2014 Wolfenstein: Rendi i Ri , i vendosur në historinë alternative 1961 Amerika ndjek fitoren naziste të Luftës së Dytë Botërore . Historia ndjek veteranin e luftës William “BJ” Blazkowicz dhe përpjekjet e tij kundër regjimit nazist në Shtetet e Bashkuara.
Loja është luajtur nga një perspektivë e parë personi dhe shumica e niveleve të saj janë lundruar në këmbë. Historia është rregulluar në kapituj, të cilët lojtarët përfundojnë në mënyrë që të përparojnë. Një zgjedhje e moralit në prologë ndryshon tërë stilin e lojës; Disa karaktere dhe pika të vogla të komplotit zëvendësohen gjatë gjithë afatit. Loja përmban një shumëllojshmëri të armëve, shumica e të cilave mund të përdoren dyfish . Gjithashtu është i pranishëm edhe sistemi i mbulimit . Duke vazhduar nga Rendi i Ri , skuadra e zhvillimit synon të karakterizojë Blazkowicz për lojtarët për të adoptuar personalitetin e tij.

Wolfenstein II: Kolos i Ri është një lojë veprim-aventurë revole që luhet nga perspektiva e personit të parë . Për të përparuar përmes tregimit, lojtarët luftojnë armiqtë në të gjitha nivelet. Loja përdor një sistem shëndetësor në të cilin shëndeti i lojtarëve është i ndarë në seksione të veçanta që rigjenerohen; Nëse një seksion i tërë humbet, lojtarët duhet të përdorin një paketë shëndetësore për të rimbushur shëndetin e humbur. [2] Lojtarët përdorin sulme përleshje , armë zjarri dhe eksploziv për të luftuar armiqtë, dhe mund të vrapojnë, kërcejnë dhe ndonjëherë notojnë për të lundruar nëpër vende. Sulmet e përleshje mund të përdoren për të heshtur poshtë armiqtë pa u zbuluar. Përndryshe, lojtarët mund të armiqtë e pritë , gjë që rezulton në një zjarr të zjarrtë në mes të dy partive. Komandantët e armikut mund të bëjnë thirrje për përforcime disa herë. [3]
Një sistem mbulimi mund të përdoret në luftime si ndihmë kundër armiqve. Lojtarët kanë aftësinë të përkulen rreth, mbi dhe nën mbulesë, të cilat mund të përdoren si një avantazh taktik gjatë shkëmbimeve dhe niveleve të vjedhura . [3] Stilts janë gjithashtu në dispozicion gjatë disa segmenteve të lojës për një avantazh të mëtejshëm taktik. [4] Loja u jep lojtarëve një shumëllojshmëri të gjerë të opsioneve të armëve; ato mund të gjenden në tokë, të nxjerra nga armiqtë e vdekur, ose të hiqen nga pozicioni i tyre i palëvizshëm dhe të mbartura. Municioni i armëve duhet të merret me dorë nga toka ose nga armiqtë e vdekur. Lojtarët kanë qasje në një inventar të armëve, që u lejon atyre të mbajnë sa më shumë armë që gjejnë. Lojtaret kanë aftësinë për të liruar armët për përdorim të dyfishtë , duke u dhënë atyre një avantazh mbi armiqtë, duke marrë dy herë më shumë dëme. [3] Lojtarët gjithashtu mund të personalizojnë armët përmes përdorimit të përmirësimeve. [5] Fushëveprimi dhe shtypësit gjithashtu mund t’i bashkëngjiten armë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Desktop

Lajm i mirë për adhuruesit e lojës Watch Dogs .

Loja e parë e sezonit, Watch_Dogs, është falas për një periudhë të shkurtër kohe për lojtarët në platformën e PC. Ju mund të shihni dhe kopjoni një kopje të Watch_Dogs pa pagesë përmes Uplay .

Llogaria zyrtare e Ubisoft në Twitter tregon se loja është e lirë për fundjavë, jo për ngjarjen, do të qëndrojë përgjithmonë kur të arrish deri në 13 herë në lojë.

Continue Reading

Desktop

Leviathan e Destiny 2 mbërrin në PC

Mësymja Leviathan e Destiny 2 mbërrin në PC

Leviathan, mësymja e parë dhe e vetme e Destiny 2, ka mbërritur për kompjuterat personal.

Është sfida më e vështirë e disponueshme për lojtarët dhe duhet të jeni goxha të përgatitur në grupe të organizuara prej gjashtë lojtarësh për të konkurruar.

Kjo mësymje ka qenë e disponueshme në PS4 dhe Xbox One prej kohësh kjo sepse “Challenge Mode” u aktivizua më parë për konsolat.

Gjatë kësaj jave duhet të grumbulloni një grup prej gjashtë personash. Javën e ardhshme do të lajmëroheni për Guided Games, një funksionalitet i cili lejon klanet të luftojnë në beteja individuale për të përfunduar mësymjen.

Ajo do të jetë e disponueshme pas datës 7 Nëntor po të njëjtën ditë që Prestige Mode mbërrin për mësymjen. Ky është një version më i vështirë i mësymjes.

Pavarësisht nëse keni kompletuar një mësymje më parë në Destiny, Leviathan përbën një sfidë të vërtetë sepse nuk është aq e kollajtë sa të godisni këdo që ju del përpara. /GameWorld Albanian

Continue Reading

Desktop

Acer Predator G6 (AG6-710)

 

Image result for Acer Predator G6 (AG6-710)

 

Kompjuteri “Acer Predator G6” vjen me një dizajn unik dhe një platformë për luajtjen e lojërave.Mund ta merrni me specifika të ndryshme sipas dëshirës .Por specifikat më të preferuara janë :

  • Intel® Core™ i7-6700K processor Quad-core 4 GHz
  • Nvidia® GeForce® GTX 1070 with 8 GB Dedicated Memory
  • 16 GB, DDR4 SDRAM
  • 1 TB HDD + 256 GB SSD

Si dhe ka kartelën e zërit  SoundBlaster X-Fi MB5. Ka lexues të CD-ve, Ethernet, WiFi dhe Bluetooth. Pjesën e përparme ka 2x porte USB 3.0 / 3.1 Gen 1, lexues të SD kartelave, dhe portet për mikrofon dhe dëgjuese. Pjesa e pasme e kompjuterit ka 4x porte USB 3.0 / 3.1 Gen 1, 2x USB 2.0, portin LAN, portet e audios dhe portet e ekranit HDMI, DisplayPort dhe DVI.

 

Continue Reading

Trending