Connect with us

Ekskluzive

Toyota me makinën e re mendon të sfidojë makinat elektrike me bateri!

Image result for toyota mirai

Pasi ka investuar kohë dhe para në makinat me hidrogjen, një teknologjia që sipas ekzekutivit të Tesla Elon Musk është një marrëzi, Toyota ndërmori hapin e radhës për të sfiduar një të ardhme me makina elektrike me bateri.

Prodhuesi i shquar Japonez i makinave beson se të dy teknologjisë, të makinave me bateri dhe aty me hidrogjen, do të jenë të nevojshme për të mbushur hendekun që do të lihet nga makinat me karburant.

Toyota paraqiti për herë të parë makinat me hidrogjen si alternativë e atyre me karburant në 2014-ën ku modelin Mirai kushtonte 70,000 dollar.

Që atëherë makina ka qenë në shitje në SHBA por edhe vende të tjera të botës.

Megjithatë emocioni që ngjalli në fillim kjo teknologji u zbeh nga ngritja e makinave elektrike të cilat po përqafon me shpejtësi në Evropë dhe SHBA.

Vetëm 4,300 Mirai janë shitur krahasuar me 4 milion njësi Prius, hibridi i parë i Toyota në epokën e makinave elektrike.

Babai i Prius, Uchiyamda thotë se Toyota nuk është kundër makinave elektrike me bateri dhe ka investuar fuqishëm në teknologji të baterive Lithium-ion.

Pasi ka investuar kohë dhe para në makinat me hidrogjen, një teknologjia që sipas ekzekutivit të Tesla Elon Musk është një marrëzi, Toyota ndërmori hapin e radhës për të sfiduar një të ardhme me makina elektrike me bateri.

Prodhuesi i shquar Japonez i makinave beson se të dy teknologjisë, të makinave me bateri dhe aty me hidrogjen, do të jenë të nevojshme për të mbushur hendekun që do të lihet nga makinat me karburant.

Toyota paraqiti për herë të parë makinat me hidrogjen si alternativë e atyre me karburant në 2014-ën ku modelin Mirai kushtonte 70,000 dollar.

Që atëherë makina ka qenë në shitje në SHBA por edhe vende të tjera të botës.

Megjithatë emocioni që ngjalli në fillim kjo teknologji u zbeh nga ngritja e makinave elektrike të cilat po përqafon me shpejtësi në Evropë dhe SHBA.

Vetëm 4,300 Mirai janë shitur krahasuar me 4 milion njësi Prius, hibridi i parë i Toyota në epokën e makinave elektrike.

Babai i Prius, Uchiyamda thotë se Toyota nuk është kundër makinave elektrike me bateri dhe ka investuar fuqishëm në teknologji të baterive Lithium-ion.

Image result for toyota mirai

Por gjithashtu shikon avantazhe të mëdha për makinat me hidrogjen të cilat vihen në lëvizje nga elektriciteti i prodhuar nga bashkimi i hidrogjeni dhe oksigjenit.

Një problem i madh i makinave elektrike me bateri është koha e gjatë për tu ngarkuar, deri në 18 orë në disa raste, dhe problemi rritet dita ditës nisur nga nevoja për të përshkuar distanca më të gjata dhe si rezultat i madhësisë së baterive.

Teknologjitë e ngarkimit të shpejtë po avancohen, por të presësh 30-40 minuta, përsëri është shumë.

Sakaq një makinë me hidrogjen mund të furnizohet në vetëm 5 minuta, por kostoja e lartë e prodhimit të tyre dhe mungesa e stacioneve të ngarkimi janë një tjetër problem për Toyota-n.

Kompania ka nisur një bashkëpunim me rivalët Nissan dhe Honda si dhe kompanitë e energjisë si Nippon Oil për të ndërtuar një rrjet pikash furnizimi me hidrogjen.

Toyota Mirai, ende një koncept, do të mund të përshkojë një distancë deri në 500 kilometër në një të ardhme të afërt. Gjithashtu ulja e konsumit dhe rritja e fuqisë janë tjera sfida për Toyota-n.

Kompania beson se një prej tregjeve më shpresëdhënëse për makinën e saj me hidrogjen është Kina. Muajin e kaluar Shangai bëri publike planet për të promovuar zhvillimin e makinave me hidrogjen duke rritur numrin e stacioneve.

Objektivi i qytetit është vendosja e 30,000 automjeteve me hidrogjen në rrugë brenda 2025-ës.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ekskluzive

Ja tarifa që u pagua për transferimin e 1.1 miliardë dollarëve në Bitcoin

Ja tarifa që u pagua për transferimin e 1.1 miliardë dollarëve në Bitcoin

Një balenë kritpografike zhvendosi 1.1 miliardë dollarë në Bitcoin duke paguar një tarifë transaksioni prej vetëm 83 dollarësh.

Transaksioni i cili u realizua më 14 Janar shikoi 124,946 bitcoin të zhvendosen për një tarifë prej 0.0096 për bitcoin.

Edhe pse arsyet e kësaj transferte nuk dihen, një përdorues i Reddit pretendon se erdhi nga një portofol i ftohtë në Bitfinex. Andaj mund të jetë thjeshtë një shkëmbim ose rialokim i parave.

Nuk është hera e parë që transaksione të kësaj magnitude realizohen. Në Shtator u raportuar se një tjetër balenë zhvendosi 94,504 bitcoin duke paguar 700 dollarë. atë kohë kjo sasi bitcoin kalonte 1 miliardë dollarët.

Pavarësisht se kriptomonedha është ende larg adoptimit në masë, transaksione të tilla vetëm nxjerrin në pah një prej aspekteve më pozitive dhe pikave më të forta të kriptomonedhave, diçka e cila nuk ka për tu pranuar kurrë nga bankat. /PCWorld Albanian

Continue Reading

Ekskluzive

Çfarë është politika e re e privatësisë së Google dhe pse është e rëndësishme?

Çfarë është politika e re e privatësisë së Google dhe pse është e rëndësishme?

Google tha se së shpejti do të implementojë disa standarde të reja privatësie të cilat do të kufizojnë përdorimin nga palët e treta të një mjeti dixhital të njohur si “cookie.”

Këto mjete përdoren për të gjurmuar aktivitetin në internet të përdoruesve duke ndihmuar publikuesit të shënjestrojë audienca të caktuara me reklama.

Firmat teknologjike janë përballur me presione kohët e fundit pas thyerjeve të ndryshme të sigurisë. Por analistët besojnë se lëvizja e fundit i jep Google më shumë kontroll mbi tregun e reklamave ku aktualisht është një lojtar madhor.

Alphabet, kompania mëmë e Google, shumicën e të ardhurave i gjeneron nga reklamimi. Për ta bërë reklamimin më të personalizuar, shfletuesit grumbullojnë sasi të vogla informacioni me të cilat mund të krijojnë profile të pëlqimeve dhe sjelljeve online të përdoruesit.

Çfarë janë “Cookie-t”?

Cookie-t janë mjete dixhitale nëpërmjet të cilave gjurmohet aktiviteti në internet i përdoruesit. Kjo pjesëz e vogël të dhënash ruhet nga shfletuesit si Google Chrome dhe Apple Safari ndërsa përdoruesit shfletojnë në ueb.

Ata regjistrojnë informacione si uebsajtet që kemi vizituar, gjërat që i kemi ruajtur në një shportë blerjesh online apo informacione të vendosur nëpër formularë të ndryshëm online si emra dhe fjalëkalime.

Kompanitë përdorin këto të dhëna për të mësuar më shumë rreth përdoruesve në internet. Publikuesit e uebit i përdorin për të mësuar çfarë reklamash duhet ti dërgojnë një personi të caktuar.

Politika e re e njohur si “sandbox-i i privatësisë” do të thotë se palët e treta që shesin reklama duhet të kërkojnë informacionin përmes Google rreth përdoruesve dhe audiencave që synojnë të shënjestrojnë.

Por kritikët thonë se ky është një avantazh për Google dhe e bën tregun më pak të konkurrueshëm dhe më pak të sigurtë.

Apple ndërmori hapa për të kufizuar aksesin e Cookie-ve dhe rritur privatësinë në 2017-ën me bllokues inteligjentë gjurmimi përdorur nga shfletuesi Safari.

Menjëherë pas lajmit vlera e aksioneve të kompanive të kësaj industrie ra. Google tha se politika e re do të implementohet në dy vitet e ardhshme ndërsa ky plan është bërë i ditur që prej Gushtit 2019.

Cookie-t janë përdorur nga shfletuesit prej mëse dy dekadash por sulmet e fundit të sigurisë kanë shtuar shqetësimet rreth sasisë së të dhënave që këto mjete dixhitale grumbullojnë. /PCWorld Albanian

Continue Reading

Ekskluzive

Në 2019-ën u shpenzuan 120 miliardë dollarë në aplikacione e lojëra

Në 2019-ën u shpenzuan 120 miliardë dollarë në aplikacione e lojëra

Industria e aplikacioneve mobile gjeneroi mbi 100 miliardë dollarë të ardhura në 2020, një rritje e konsiderueshme krahasuar me 86 miliardë dollarë në 2019-ën sipas App Annie.

Këto statistika App Annie i publikoi si pjesë e raportit State of Mobile 2020 i cili tregon impaktin e mobilitetit në ekonominë globale.

Bazuar në të dhënat e tij, mësuam se lojërat gjenerojnë 72% të shpenzimeve në dyqanet e aplikacioneve. Shpenzimet e lojërave mobile ishin 2.4 herë më të larta sesa ato në lojërat për PC dhe Mac dhe 2.9 herë sesa në konsola.

Shkarkimet globale ishin 204 miliardë në 2019-ën, 45% më shumë sesa tre vite më parë dhe 6% krahasuar me 2018. Në total u shpenzuan 120 miliardë dollarë në 2019-ën ku mesatarisht çdo përdorues kaloi 3.7 orë në ditë në pajisje mobile. Deri më 2023, App Annie tha se industria mobile do të kontribuojë 4.8 trilionë dollarë në GDP globale.

App Annie vuri theksin tek kompanitë si Uber dhe Alibaba të cilat janë të fokusuara vetëm në pajisjet mobile dhe patën një IPO deri në 6.5 herë më shumë sesa kompanitë pa fokusin në pajisjet mobile.

Reklamuesit pritet që në 2020 të hedhin 240 miliardë dollarë të ardhura, 26% më shumës esa në 2019. Së fundi abonimet përbënin 95% të të ardhurave. /PCWorld Albanian

Continue Reading

Trending