Connect with us

Android

Samsung Spain dhuron 200 samsung galaxy note 8 pasagjerëve të tij gjatë një udhëtimi! !

Reputacioni i Samsung mori një hit për shkak të Shënimit të Galaxy 7 . Bateria e gabuar e celularit e bëri atë një rrezik zjarri kështu që u ndalua shpejt nga aeroplanët.Linjat ajrore në të vërtetë filluan të bëjnë njoftime se Galaxy Note 7 nuk ishte i lejuar në kabinën. Kompania u kthye mbrapa me Galaxy Note 8 . Përgjigja e madhe që ka marrë për celularin e ri tregon se besimtarët e Shënimit janë besnikë ndaj kësaj krijese.

Samsung Spanjë vendosi t’i përkujtojë njerëzit për ngjarjet fatkeqe të vitit të kaluar dhe të nxjerrë në pah se Galaxy Note 8 ka qenë me të vërtetë dritë në fund të tunelit proverbial. Ai shpërndau falas njësitë Galaxy Note 8 për 200 pasagjerë që nuk dyshonin për një fluturim të brendshëm në Spanjë.

 

Samsung Galaxy Note 8 njësi falas.
Pasagjerët në një natë të vonë, Iberia, nga Madridi në A Coruña, Galicia ndoshta nuk po prisnin të merrnin një dhuratë falas që kushtonte më shumë se bileta e tyre. Ky veprim surprizë erdhi pasi Iberia filloi të promovojë Shënimin Galaxy 8.

Në atë fluturim ishin 200 udhëtarë dhe të gjithë atyre iu dha një njësi e lirë Galaxy Note 8 nga ekuipazhi. Kutia mbajti tekstin e mëposhtëm: “Një vit më parë kemi kërkuar që ta fikni, ne ju mirëpresim sot në bord”, sipas një përkthimi.

Është një kujtesë e gjuhës në faqe nga Samsung për katastrofën që vuajti vitin e kaluar. Disa mund të gjejnë të çuditëshme që kompania po e përdor atë për të promovuar produktin e saj të ri. Megjithatë, këta pasagjerë nuk do të kenë mend. Kush nuk e do një smartphone të lirë anije?

Pasagjerët në një natë të vonë, Iberia, nga Madridi në A Coruña, Galicia ndoshta nuk po prisnin të merrnin një dhuratë falas që kushtonte më shumë se bileta e tyre. Ky veprim surprizë erdhi pasi Iberia filloi të promovojë Galaxy Note 8.

Në atë fluturim ishin 200 udhëtarë dhe të gjithë atyre iu dha një njësi e lirë Galaxy Note 8 nga ekuipazhi. Kutia mbajti tekstin e mëposhtëm: “Një vit më parë kemi kërkuar që ta fikni, ne ju mirëpresim sot në bord”, sipas një përkthimi.

Është një kujtesë e gjuhës në faqe nga Samsung për katastrofën që vuajti vitin e kaluar. Disa mund të gjejnë të çuditëshme që kompania po e përdor atë për të promovuar produktin e saj të ri. Megjithatë, këta pasagjerë nuk do të kenë mend. Kush nuk e do një smartphone të merrë dhuratë gjatë një udhëtimi?

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Android

Android 11 mund ta ketë opsionin e planifikimit të aktivizimit të dark mode

Android 11 mund ta ketë opsionin e planifikimit të aktivizimit të dark mode

Ky është një vendim i pazakontë i kompanisë, pasi që funksioni është tashmë i pranishëm në njërën nga beta buildet për Android 10. Kompania Google më pas e hoqi atë, duke i cekur problemet me interfejsin e përdoruesit.

Gjithashtu, është theksuar se llogaritja e kohës për agim/muzg mund të jetë jashtëzakonisht e vështirë, gjë që mund të çojë në një përvojë jocilësore të përdoruesit, raporton Neowin.

Tani si duket versioni i ardhshëm i Androidit më në fund do të mund ta implementojë mundësinë e aktivizimit/fikjes së Dark mode, shkruan KOHA Ditore. Google e ka rregulluar bugun në këtë pjesë të aplikacionit në Android, ndërsa funksioni është shënuar si “i disponueshëm në lansimet e ardhshme të Androidit”, gjë që me gjasë do të jetë Android 11.

Deri atëherë, përdoruesit do të duhet të mbështeten në aplikacionet eksterne, të cilat e ofrojnë një funksion të ngjashëm për telefona.

Continue Reading

Android

Gmail në Android pasurohet me Smart Compose

Gmail në Android pasurohet me Smart Compose

Plot 15 vite Google vendosi të lançonte klientin e-mail më 1 Prill. Padyshim nuk ishte shaka me rastin e 1 Prillit dhe Gmail u bë një prej produkteve më të suksesshme të Google.

Sot, për të festuar 15 vjetorin, ekipi i Gmail solli disa funksione të reja ku përfshihen Smart Compose dhe funksioni për të dërguar e-maile në një orar të paracaktuar.

Smart Compose është një prej funksioneve më intriguese të shërbimit të e-mailit dhe përpiqet të plotësojë automatikisht tekstin ndërsa ju shkruani.

Funksioni adaptohet me mënyrën sesi ju shkruani apo u përgjigjeni e-maileve. Përshembull nëse pëlqeni Hey në vend të Hi, Smart Compose do ta mësojë atë. Gjithashtu Smart Compose mund tju sugjerojë edhe subjekte e-mailesh në bazë të përmbajtjes së tyre.

Me këtë përditësim, Smart Compose tashmë është i disponueshëm tek të gjitha pajisjet Android. Google tha se më parë ka qenë i disponueshëm vetëm në Pixel. Mbështetja në iOS do të vijë së shpejti.

Smart Compose do të funksionojë me gjuhët Spanjolle, Franceze, Italiane dhe Portugeze. Një tjetër funksion që pritet të fitojë shumë vëmendje është ajo për të vendosur orare të dërgimit të e-maileve. Deri më sot duhej të përdornit një palë të tretë të integruar direkt në Gmail për të dërguar e-maile në orare të paracaktuara. /PCWorld Albanian

Continue Reading

Android

Androidi bëhet me certifikimin FIDO2 për logim pa password

Androidi bëhet me certifikimin FIDO2 për logim pa password

Androidi tani është certifikuar me FIDO2, që do të thotë se aplikacionet dhe sajtet që e mbështesin standardin në fjalë mund t’ua mundësojnë shfrytëzuesve që të logohen në to duke i përdorur gjurmët e gishtave ose çelësin fizik të sigurisë.

Që kjo të funksionojë, pajisja duhet ta ekzekutojë versionin e ri të softuerit Android 7.0 Nougat ose ndonjë version më të ri të softuerit, ndërsa aplikacioni duhet të certifikohet me FIDO. Për pajisjet që nuk kanë mundësi të verifikimit përmes gjurmëve të gishtave, mund të përdoret pini i sigurisë për logim, përcjell NDTV.

Edhe nëse përdoret versioni më i ri i Androidit, jo çdo aplikacion dhe sajt do të mundësojnë qasje përmes sensorit të gjurmëve të gishtave. Vetëm aplikacionet dhe sajtet që mbështeten në standardin WebAuth do ta mundësojnë një funksion të pandërprerë identifikimi. Disa aplikacione bankare tashmë e kanë bërë të mundur këtë ndërsa në të ardhmen priten më shumë aplikacione të mbështetura, shkruan KOHA Ditore.

FIDO Alliance njofton se zhvilluesit e uebit dhe krijuesit e aplikacioneve tani mund ta shtojnë verifikimin FIDO në aplikacionet e Android dhe sajtet e tyre nëpërmjet një API të thjeshtë. Theksohet se FIDO2 mbështetet me një siguri të fortë kriptografike, e cila mbron nga phishingu dhe sulmet përmes të dhënave të vjedhura të përdoruesve.

Continue Reading

Trending