Connect with us

Desktop

Nga GTA – Online vjen një suprizë e madhe ?

GTA Online po shpërndan 400,000 dollarë GTA për të gjithë lojtarët në nder të 4 vjetorit të daljes së lojës.

Image result for gta online

Rockstar Games jep $ 400,000 dollarë GTA për të gjithë që hyn në lojë javën e ardhshme në nder të vitit të katërt të lojës. Çdokush që hyn në lojë deri më 6 nëntor do të jepet pa kushte 400,000 dollarë dhe llogaria juaj bankare do të ngarkohet nga 6 deri në 13 nëntor. Pra, kur paratë tuaja të ngarkohen, nuk do të jetë e mundur që dikush të kalojë dhe të marrë paratë tuaja.

Image result for gta online 400k bonus

Nëse konvertojmë 400,000 dollarë GTA në monedhë të vërtetë, Rockstar Games po bën një lëvizje bujare, duke dhënë një dhuratë prej 6 $. Gjërat që mund të bëhen me këto para nuk janë aspak minimale. Këto para do t’ju sjellin një makinë të këndshme, si dhe një hangar në paketën e zgjerimit të Run Smuggler’s Run . Një gjest i bërë nga loja javën tjetër quhet edhe festa e magjistarëve. Lojtarët që hyjnë deri në datat e përmendura në lojë do të kenë tre bluza të Halloween

1509267474_a73292a82717f396f115f248fb0e38b718c7d6ed.jpeg

Ka lajm të mirë për ta nëse ata janë duke menduar të luajnë ose jo vetëm për të marrë çmimet. Transformimi i garave do të japë dyfishin e tarifës dhe eksperiencës GTA deri më 30 tetor. Së fundmi, për tifozët e Batman , ju mund t’i bleni ato në lojë zyrtare të makinës Vigilante . Por çmimi i makinës është 3,750,000 GTA . Nëse e kthejmë atë në para të vërteta, është 40 dollarë dhe do t’u njoftohet mendimtarëve.

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Desktop

Lajm i mirë për adhuruesit e lojës Watch Dogs .

Loja e parë e sezonit, Watch_Dogs, është falas për një periudhë të shkurtër kohe për lojtarët në platformën e PC. Ju mund të shihni dhe kopjoni një kopje të Watch_Dogs pa pagesë përmes Uplay .

Llogaria zyrtare e Ubisoft në Twitter tregon se loja është e lirë për fundjavë, jo për ngjarjen, do të qëndrojë përgjithmonë kur të arrish deri në 13 herë në lojë.

Continue Reading

Desktop

Leviathan e Destiny 2 mbërrin në PC

Mësymja Leviathan e Destiny 2 mbërrin në PC

Leviathan, mësymja e parë dhe e vetme e Destiny 2, ka mbërritur për kompjuterat personal.

Është sfida më e vështirë e disponueshme për lojtarët dhe duhet të jeni goxha të përgatitur në grupe të organizuara prej gjashtë lojtarësh për të konkurruar.

Kjo mësymje ka qenë e disponueshme në PS4 dhe Xbox One prej kohësh kjo sepse “Challenge Mode” u aktivizua më parë për konsolat.

Gjatë kësaj jave duhet të grumbulloni një grup prej gjashtë personash. Javën e ardhshme do të lajmëroheni për Guided Games, një funksionalitet i cili lejon klanet të luftojnë në beteja individuale për të përfunduar mësymjen.

Ajo do të jetë e disponueshme pas datës 7 Nëntor po të njëjtën ditë që Prestige Mode mbërrin për mësymjen. Ky është një version më i vështirë i mësymjes.

Pavarësisht nëse keni kompletuar një mësymje më parë në Destiny, Leviathan përbën një sfidë të vërtetë sepse nuk është aq e kollajtë sa të godisni këdo që ju del përpara. /GameWorld Albanian

Continue Reading

Desktop

Acer Predator G6 (AG6-710)

 

Image result for Acer Predator G6 (AG6-710)

 

Kompjuteri “Acer Predator G6” vjen me një dizajn unik dhe një platformë për luajtjen e lojërave.Mund ta merrni me specifika të ndryshme sipas dëshirës .Por specifikat më të preferuara janë :

  • Intel® Core™ i7-6700K processor Quad-core 4 GHz
  • Nvidia® GeForce® GTX 1070 with 8 GB Dedicated Memory
  • 16 GB, DDR4 SDRAM
  • 1 TB HDD + 256 GB SSD

Si dhe ka kartelën e zërit  SoundBlaster X-Fi MB5. Ka lexues të CD-ve, Ethernet, WiFi dhe Bluetooth. Pjesën e përparme ka 2x porte USB 3.0 / 3.1 Gen 1, lexues të SD kartelave, dhe portet për mikrofon dhe dëgjuese. Pjesa e pasme e kompjuterit ka 4x porte USB 3.0 / 3.1 Gen 1, 2x USB 2.0, portin LAN, portet e audios dhe portet e ekranit HDMI, DisplayPort dhe DVI.

 

Continue Reading

Trending