Connect with us

GPU – Kartela Grafike

Instagram prezanton aftësinë e shtimit të teksteve të këngëve në Instagram Stories

Instagram ka prezantuar në heshtje një aftësi të re që lejon përdoruesit të shtojnë tekstet kur ata ndajnë këngët në...

Të ngjajshme

Ekskluzive6 months ago

Adidasi sjell atletet që mund të riciklohen plotësisht

Çfarë sikur ta dinit që atletet që i bartni në vrapimet e mëngjesit një ditë do të jenë plotësisht të...

Ekskluzive6 months ago

Rritet vlera e Bitcoinit

Valuta digjitale Bitcoin sot u ngrit në maksimumin nëntëmujor. Vlera e tij në bursën Bitstamp u rrit 1.1 për qind...

Ekskluzive6 months ago

Google Pixel 3a dhe Pixel 3a XL janë relativisht të lehtë për servisim

Menjëherë pasi që Google i lansoi telefonat e vet Pixel, të dedikuar për segmentin e mesëm të tregut, sajti i...

Ekskluzive6 months ago

Mbështjellëset e OnePlus 7 dhe 7 Pro konfirmojnë dizajnin

OnePlus 7 dhe 7 Pro do të zbulohen më 14 maj dhe vetëm dy ditë para lansimit, mbështjellëset zyrtare të...

Ekskluzive6 months ago

Chrome në të ardhmen do t’i pengojë sajtet që t’i mbajnë shfrytëzuesit në faqet e tyre

Është e sigurtë se shumë prej jush tashmë keni hasur në situatat ku disa sajte nuk ju lejojnë të ktheheni...

Ekskluzive7 months ago

Google së shpejti do ta bllokojë logimin nga browserët e integruar

Aplikacionet në pajisjet mobile, si Facebooku, Instagrami, Reddit dhe të tjerë, vijnë me browserët e tyre të integruar. Ideja prapa...

Ekskluzive7 months ago

OnePlus 7 do të ketë një ekran që do të bëjë diferencën

Të gjithë janë në pritje të pasardhësit të OnePlus 6, por një datë debutimi ende nuk është konfirmuar nga prodhuesi...

Lajme7 months ago

Ja aplikacioni që ka ekspozuar 2 milionë fjalëkalime të rrjeteve Wi-Fi në mbarë botën

Një aplikacion popullor për gjetjen e pikave të aksesit në internet Wi-Fi për Android ka ekspozuar fjalëkalimet e miliona rrjeteve...

Ekskluzive7 months ago

Ambasadat Evropiane në shënjestër të hakerëve Rusë

Hakerët Rusë kanë vënë në shënjestër një numër ambasadash në Evropë duke dërguar maluerë përmes e-mailit dhe maskuar si zyrtarë...

Ekskluzive7 months ago

Inteli heq dorë nga teknologjia 5G për telefona

Pas një marrëveshjeje të papritur midis Apple dhe Qualcomm, Inteli çuditërisht njoftoi se nuk do të prodhojë modem 5G për...

Ekskluzive7 months ago

Fond 170 milionë dollarësh për përmirësimin e jetëgjatësisë së baterive nga litiumi

Prodhuesi i materialeve për bateri, Sila Nanotechnologies, ka siguruar një fond prej 170 milionë dollarë, si shtesë të përpjekjeve për...

Ekskluzive7 months ago

Netflix do të rris çmimin për abonim

Netflix ka paralajmëruar konsumatorët se çmimi i platformës së tyre do të rritet së shpejti, si dhe ka treguar se...

Ekskluzive7 months ago

Aorus ATC800 është ftohësi më i ri procesorik nga Gigabyte

Gigabyte e prezantoi CPU ftohësin ajror Aorus ATC800. Dizajni i coolerit e përfshin përçuesin konvencional të nxehtësisë fin-stack, i cili...

Ekskluzive7 months ago

OnePlus 7, hidhet dritë mbi cilësitë e telefonit

Kur na ndajnë vetëm një muaj nga debutimi i flagshipit të ri të OnePlus, raportimet e para kanë filluar të...

Ekskluzive7 months ago

Apple dhe Google bllokojnë aplikacionin TikTok në Indi

Kompanitë Apple dhe Google kanë larguar aplikacionin TikTok nga lista e tyre, i cili u mundëson përdoruesve që të krijojnë...

Ekskluzive7 months ago

Zbulohen detajet e para të PlayStation 5

Sony ka zbuluar detajet e para për PlayStation 5. Fansat e video-lojës po presin me padurim çdo informacion në lidhje...

Ekskluzive7 months ago

iOS 13 do të ketë Dark Mode, më shumë dritare për iPad dhe ndryshime tjera

Apple do ta prezantojë iOS 13 në konferencën e vet vjetore për developerë në qershor, ndërsa tani janë paraqitur informatat...

Ekskluzive7 months ago

Dark Mode për Facebook Messenger në dispozicion për të gjithë

Pas një muaji, Facebook Messenger tani është bërë aplikacioni më i ri i madh që ka mbështetje për Dark Mode,...

Ekskluzive7 months ago

AMD do t’i lansojë kartelat grafike Navi gjatë konferencës E3?

Sipas thashethemeve të reja, AMD po e përgatit lansimin e arkitekturës Radeon Navi për kartelat grafike gjatë konferencës për gaming...

Ekskluzive8 months ago

Skaneri ultrasonik i Galaxy S10 gënjehet nga një printim 3D i shenjës së gishtit

Në vitet e fundit prodhuesit e smartfonëve kanë implementuar funksione të avancuara për përdorues që duan të sigurojnë sa më...

Advertisement Infinite Network Supply logo