Connect with us

XBOX

Euro Truck Simulator 2

Nga veriu në jug dhe nga lindja në perëndim përjetoni këtë lojë si asnjëherë më parë. Kudo që të keni...

Të ngjajshme

Ekskluzive2 years ago

Ja tarifa që u pagua për transferimin e 1.1 miliardë dollarëve në Bitcoin

Një balenë kritpografike zhvendosi 1.1 miliardë dollarë në Bitcoin duke paguar një tarifë transaksioni prej vetëm 83 dollarësh. Transaksioni i...

Ekskluzive2 years ago

Çfarë është politika e re e privatësisë së Google dhe pse është e rëndësishme?

Google tha se së shpejti do të implementojë disa standarde të reja privatësie të cilat do të kufizojnë përdorimin nga...

Ekskluzive2 years ago

Në 2019-ën u shpenzuan 120 miliardë dollarë në aplikacione e lojëra

Industria e aplikacioneve mobile gjeneroi mbi 100 miliardë dollarë të ardhura në 2020, një rritje e konsiderueshme krahasuar me 86...

Ekskluzive2 years ago

Google u jep lamtumirën aplikacioneve të Chrome

Google lajmëroi se aplikacionet e Chrome do të ndalojnë së funksionuari. Në Qershor të 2022 ato do të largohen përgjithnjë....

Ekskluzive2 years ago

Zbulimi i madh/ Shkencarët krijojnë imituesin që ngarkon dije direkt në trurin tuaj

Njeriu nuk rresht kurrë së kërkuari dijen. A keni menduar ndonjëherë se mund të merrni dije në një kohë shumë...

Ekskluzive2 years ago

Raporti që tregon se sa përdoret interneti në Kosovë, për çka përdoret dhe nga cilat mosha e gjini më shumë

Se Kosova ka popullsi të re dhe se kosovarët kanë qasje në internet ky nuk është lajm. Çështja është se për çka...

Ekskluzive2 years ago

Zbulohet detaji më interesant i pasardhësit të Huawei Mate X

Huawei pritet të lançojë smartfonin e dytë me ekran me palosje edhe pse i pari nuk arriti kurrë të dilte...

Ekskluzive2 years ago

Acer sjell monitorin 4K OLED 55-inçësh për gaming

Divizioni i Acer Predator gjatë panairit CES 2020 ka prezantuar monitorin për gaming CG552K prej 55 inçësh, me ekran 4K...

Ekskluzive2 years ago

Samsung zbulon datën e debutimit të Galaxy S11

Të shtunën Samsung bëri të ditur se aktiviteti tradicional Unpacked do të mbahet më 11 Shkurt ku kompania pritet të...

Ekskluzive2 years ago

AMD lançon kartën grafike për lojtarët që duan 90fps në 1080p

Në CES 2020 AMD nuk prezantoi një kartë që të gjithë prisnin. Përkundrazi kompani zgjodhi kartën grafike Radeon RX 5600XT...

Ekskluzive2 years ago

Lenovo prezanton laptopin revolucionar

Ditën e Hënë Lenovo prezantoi Thinkpad X1 Fold, një kompjuter tablet 13-inç i cili ka ekran OLED me palosje dhe...

Ekskluzive2 years ago

Intel nuk ka asnjë shans përballë procesorëve të rinj AMD për laptopët

Në vitet e fundit AMD ka bërë bujë me tregun e kompjuterëve sidomos në segmentin e kompjuterëve të punës a.k.a...

Ekskluzive2 years ago

Chrome preket nga disa probleme serioze sigurie

Një tjetër problem serioz sigurie është shfaqur në shfletuesin popullor Google Chrome. I njohur si Magellan 2.0, problemi i sigurisë...

Ekskluzive2 years ago

Njeriu që dërgoi kompjuterët në shtëpitë tona u nda nga jeta në moshën 82-vjeçare

Normal0 falsefalsefalse EN-USX-NONEAR-SA /* Style Definitions */table.MsoNormalTable{mso-style-name:”Table Normal”;mso-tstyle-rowband-size:0;mso-tstyle-colband-size:0;mso-style-noshow:yes;mso-style-priority:99;mso-style-parent:””;mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt;mso-para-margin-top:0in;mso-para-margin-right:0in;mso-para-margin-bottom:8.0pt;mso-para-margin-left:0in;line-height:107%;mso-pagination:widow-orphan;font-size:14.0pt;mso-bidi-font-size:11.0pt;font-family:”Times New Roman”,serif;mso-bidi-font-family:Arial;mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} Chuck Peddle, një prej inxhinierëve më të...

Ekskluzive2 years ago

Huawei paralajmëron Google: Jemi pothuajse gati t’ju zëvendësojmë

A ka Huawei me të vërtetë një alternativë të Google që do ta lëshojë së shpejti? Ne jemi gati duke...

Ekskluzive2 years ago

3 mënyra si të aktivizoni Wi-Fi në kompjuterin tuaj Windows 10

Kanë ikur ditët kur ju duhej të lidhni një kordon me kompjuterin dhe linjën telefonike, vetëm për të shfletuar në...

Ekskluzive2 years ago

Ambasada Amerikane dhuron pajisje për Policinë për të luftuar krimin kibernetik

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka lajmëruar nëpërmjet një postimi në faqen e saj zyrtare se...

Ekskluzive2 years ago

Apple vazhdon të fitojë më së shumti në tregun e telefonave

Edhe pse viti 2019 nuk ka qenë më profitabili për prodhuesit e telefonave, Apple ende e mban pjesën më të...

Ekskluzive2 years ago

Blerjet onlajn me rritje prej 14 për qind

Shkup, 24 dhjetor – Blerja onlajn në shtet edhe më tej rritet me një ritëm  të përshpejtuar. Anketa e zbatuar...

Ekskluzive2 years ago

Monedha dixhitale e Kinës nuk do të jetë si Bitcoin

Drejtori i Bankës Qendrore Kineze Mu ChangChun tha se formati dixhital i monedhës vendase Yuan do të jetë ndryshe nga...

Advertisement Infinite Network Supply logo