Connect with us

Ekskluzive

Elon Musk nis luftën me median

Elon Musk nis luftën me median

Kampioni i energjisë së pastër dhe udhëtimit në hapsirë, i cili dukej se do të ishte gjithmonë një yll në ngritje, është vendosur pranë një beteje me të njëjtën medie që më përparë e përkrahte. Njëherë e një kohë Elon Musk ishte heroi dhe milarderi Iron Man që me teknologjinë e tij do të shpëtonte palnetin dhe do të çonte njerëz në Mars.

Anije kozmike të përdorura, makina elektrike, panele diellore, e shumë të tjera janë pajisjet që ai prodhoi, dhe mesa duket tani që ka arritur moshën 46 vjeçare, Musk gjendet në errësirë, pasi është duke gërmuar një tunel në Los Angeles për të krijuar një prototip mbi një linjë që do të eleminojë trafikun e qytetit. Një gjest shumë i mirë ky, por jo dhe aq i mirëpritur pasi janë duke qarkulluar disa video dhe hartë e tunelit të cilat cënojnë reputacionin dhe pasurinë e Musk.

Anëtarë të bordit drejtues kërkojnë të heqin nga puna drejtues të lartë të Tesla ku përfshihet edhe vëllia i Musk. Të gjitha këto lajme, Musk i konsideroi në një tweet si kaqadeshësi të gazetarëve dhe medias duke u shprehur se do të krijojë një website ku të vlerësohet e vërteta e një artikulli dhe besueshmëria e çdo gazetari të vlerësohet me pikë. Emri i platformës do të jetë Pravda.

Për disa mbështetës të Musk, kjo është një thirrje për luftë duke iu drejuar kështu gazetarëve me abuzime dhe kërcënime. Nga ana tjetër, shumë kritikë mendojnë se kjo është një shfaqje e rradhës e Musk i cili përpiqet të luajë me aktorët e medias.

Sipas një komenti të Roberto Baldwin: të shkosh prapa medias së lirë vetëm sepse kanë qënë kritikë ndaj kompanisë, nuk është sjellja e duhur për një CEO. Disa të tjerë e cilësojnë si një paragjykues, madje duke e personifikuar edhe si Donald Trump i Silicon Valley.

Por pse po ndodh kjo luftë midis Elon Musk dhe Medias? Një përgjigje mund të jetë që Tesla është në telashe dhe Musk po hedh fajin tek mediat në mënyrë që të thithë më shumë investitorë.

Një vit më parë Wall Street po e testonte kompaninë. Vlera e saj e tregut e tejkaloi atë të Ford dhe General Motors në sajë të shitjeve të modelit me bateri S sedan, një sistem autopilot dhe premtimin se një version më ekonomik i modelit 3 do të ndërtohet shpejt, duke e kthyer Tesla në një prodhues automjetesh në masë.

Hyrja në një treg gjigandësh të fokusuar në benzinë ​​për të bërë makina elegante dhe pa emisione të admiruara nga konsumatorët, ishte një sukses i jashtëzakonshëm. Pak kishin guxuar, e lëre më pas të vazhdonin. Prezantimet publike të Musk frymëzuan një frymë të këndshme midis audiencave.

Pastaj erdhi pengesa. Tesla mblodhi 126,000 makina Model S për të rregulluar bulonat. Crashes ngriti pyetje shqetësuese në lidhje me sistemet autopilot. “Prodhimi i dreqit” – fjalët e Muskut – rrënuan Modelin 3. Versioni ekonomik i premtuar ende nuk është shfaqur, duke ulur pretendimin e Teslës për të qenë një lojtar i tregut masiv.

Kompania raportoi humbje rekord dhe u dogj me 750 milion $ në para të gatshme në tremujorin e fundit. Asetet e saj dhe vlerësimi i kredive zhytën në spekulime rreth falimentimit. Tesla ka të ngjarë të ketë nevojë për një infuzion të madh parash për të mbijetuar.

“Më shumë shtyp i keq për Elon: makina Elon Musk nisur në orbitë ka rënë përsëri në Tokë dhe aksidentuar Malala Yousafzai”, tha këtë javë një titull. Këtë herë në të vërtetë ishte lajmi i rremë – një artikull satirik nga ClickHole.

Ishte një ndërhyrje e përgjakshme, me zemër të zjarrtë në reagimin e tij toksik ndaj lajmit të keq, një përzierje talljeje dhe teori komploti që synonte delegitimizimin e raporteve të shqetësimeve të Tesla.

“Çdoherë që dikush kritikon mediat, mediat shprehet “Ju jeni si Trump!” shkruan ai në tweeter. “Pse mendoni se ai u zgjodh i pari? Sepse askush nuk ju beson më. Keni humbur besueshmërinë shumë kohë më parë.

“Problemi është që gazetat janë nën presion të vazhdueshëm për të marrë klikime maksimale dhe për të fituar dollarë reklamash ose për t’u shkarkuar. Situatë e ndërlikuar, pasi Tesla nuk reklamon, por kompanitë e karburanteve fosile dhe kompanitë e makinave me gaz / naftë janë ndër reklamuesit më të mëdhenj në botë “.

Kur nuk janë në internet, tifozët e Muskut mund të lëshojnë veten duke blerë tuba zjarri tek kompania e tij tunel të quajtur Boring që shiti 20,000 copë për $500 secila. Një investim i mirë për apokalipsin e afërt të zombies, tha Musk.

Midis valës së kritikës nuk është e lehtë të parandalohet arritjet e Muskut.

I lindur në Afrikën e Jugut, ka projektuar dhe shitur një lojë video, Blastar, që në moshën 12 vjeçare. Ai studioi ekonomi dhe fizikë dhe nisi të bëhej i pasur në PayPal para se të fillonte eksplorimin e hapësirës me risi të guximshme.

Ai vendos objektiva të pamundur, për shembull në efikasitetin e karburantit, tha një inxhinier SpaceX. “Ne i themi atij se nuk mund të bëhet, pastaj kalojnë muaj duke punuar gjatë tërë kohës dhe dorëzojnë ndoshta gjysmën e objektivit, gjë që është e mahnitshme, por ne jemi pothuajse të justifikuar”.

SpaceX krijoi një objektiv të ri në shkurt duke nisur Falcon Heavy, hera e parë që një kompani private ka dërguar një raketë të tillë kaq të fuqishme në hapësirë, duke hapur rrugën për raketa edhe më të mëdha për të dërguar njerëzit në Mars. “Do të ishte mjaft mirë të vdisnim në Mars,” Musk bënte shaka me The Guardian.

Ndryshe nga shumica e CEO-ve, Musk angazhohet me klientët dhe gazetarët, megjithëse kryesisht përmes Twitter. Ai u ka thënë përkrahësve të tij shumë ftohtë se “Në rrezik të deklarimit të gjërave të qarta, unë jam kundër kërcënimeve për dhunë dhe epiteteve abuzive në çdo forum. Ju lutem mos i përdorni ato në emrin tim. ”

Media nganjëherë mungon ose zgjedh të humbasë humorin e tij. Emërtimi i vlerësimit të besueshmërisë së gazetarisë së tij, gazeta Pravda mund të mos jetë interesante, por është një përpjekje për të rikrijuar zëdhënësin e propagandës sovjetike. Dhe po, shumë gazeta janë nën presion për të marrë klikime maksimale dhe për të fituar dollarë reklamash.

Arsyeja pse Iron Man ra në Tokë, megjithatë, është se realiteti kaloi fantazinë. Ai i mbyste investitorët me një imazh të Teslas, i cili deri më tani mbetet një mirazh. Ndoshta Musk mund të bëjë ende atë të vërtetë, por juria ka hequr dorë.

Censurimi i medias është një shtrembërim. Sido që të jetë, kjo vjen drejtpërdrejt nga libri i lojës Trump, megjithëse në këtë rast mediat nuk janë gënjeshtra, janë ideologë liberalë hipokritë për rivalët e karburanteve fosile të Teslës.

Ky tregim mund të luajë edhe në nëntokë nëse media vazhdon të raportojë skepticizëm rreth vizionit të Muskut për një labirint të Los Anxhelosit, me disa që e quajnë atë një fantazi të plutokratit, ndërsa të tjerët një mashtrim.

Një prezantim i kohëve të fundit publik i organizuar nga Musk ishte mjaft i kontrolluar – pa kamera televizive, hyrje me rezervë, pyetje të para-aprovuara – dhe të mbushura me një turmë të gëzueshme. Pyetja e fundit: “A do të organizohet një parti e madhe para prezantimit të tunelit?” /CIO Albanian

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ekskluzive

Ja tarifa që u pagua për transferimin e 1.1 miliardë dollarëve në Bitcoin

Ja tarifa që u pagua për transferimin e 1.1 miliardë dollarëve në Bitcoin

Një balenë kritpografike zhvendosi 1.1 miliardë dollarë në Bitcoin duke paguar një tarifë transaksioni prej vetëm 83 dollarësh.

Transaksioni i cili u realizua më 14 Janar shikoi 124,946 bitcoin të zhvendosen për një tarifë prej 0.0096 për bitcoin.

Edhe pse arsyet e kësaj transferte nuk dihen, një përdorues i Reddit pretendon se erdhi nga një portofol i ftohtë në Bitfinex. Andaj mund të jetë thjeshtë një shkëmbim ose rialokim i parave.

Nuk është hera e parë që transaksione të kësaj magnitude realizohen. Në Shtator u raportuar se një tjetër balenë zhvendosi 94,504 bitcoin duke paguar 700 dollarë. atë kohë kjo sasi bitcoin kalonte 1 miliardë dollarët.

Pavarësisht se kriptomonedha është ende larg adoptimit në masë, transaksione të tilla vetëm nxjerrin në pah një prej aspekteve më pozitive dhe pikave më të forta të kriptomonedhave, diçka e cila nuk ka për tu pranuar kurrë nga bankat. /PCWorld Albanian

Continue Reading

Ekskluzive

Çfarë është politika e re e privatësisë së Google dhe pse është e rëndësishme?

Çfarë është politika e re e privatësisë së Google dhe pse është e rëndësishme?

Google tha se së shpejti do të implementojë disa standarde të reja privatësie të cilat do të kufizojnë përdorimin nga palët e treta të një mjeti dixhital të njohur si “cookie.”

Këto mjete përdoren për të gjurmuar aktivitetin në internet të përdoruesve duke ndihmuar publikuesit të shënjestrojë audienca të caktuara me reklama.

Firmat teknologjike janë përballur me presione kohët e fundit pas thyerjeve të ndryshme të sigurisë. Por analistët besojnë se lëvizja e fundit i jep Google më shumë kontroll mbi tregun e reklamave ku aktualisht është një lojtar madhor.

Alphabet, kompania mëmë e Google, shumicën e të ardhurave i gjeneron nga reklamimi. Për ta bërë reklamimin më të personalizuar, shfletuesit grumbullojnë sasi të vogla informacioni me të cilat mund të krijojnë profile të pëlqimeve dhe sjelljeve online të përdoruesit.

Çfarë janë “Cookie-t”?

Cookie-t janë mjete dixhitale nëpërmjet të cilave gjurmohet aktiviteti në internet i përdoruesit. Kjo pjesëz e vogël të dhënash ruhet nga shfletuesit si Google Chrome dhe Apple Safari ndërsa përdoruesit shfletojnë në ueb.

Ata regjistrojnë informacione si uebsajtet që kemi vizituar, gjërat që i kemi ruajtur në një shportë blerjesh online apo informacione të vendosur nëpër formularë të ndryshëm online si emra dhe fjalëkalime.

Kompanitë përdorin këto të dhëna për të mësuar më shumë rreth përdoruesve në internet. Publikuesit e uebit i përdorin për të mësuar çfarë reklamash duhet ti dërgojnë një personi të caktuar.

Politika e re e njohur si “sandbox-i i privatësisë” do të thotë se palët e treta që shesin reklama duhet të kërkojnë informacionin përmes Google rreth përdoruesve dhe audiencave që synojnë të shënjestrojnë.

Por kritikët thonë se ky është një avantazh për Google dhe e bën tregun më pak të konkurrueshëm dhe më pak të sigurtë.

Apple ndërmori hapa për të kufizuar aksesin e Cookie-ve dhe rritur privatësinë në 2017-ën me bllokues inteligjentë gjurmimi përdorur nga shfletuesi Safari.

Menjëherë pas lajmit vlera e aksioneve të kompanive të kësaj industrie ra. Google tha se politika e re do të implementohet në dy vitet e ardhshme ndërsa ky plan është bërë i ditur që prej Gushtit 2019.

Cookie-t janë përdorur nga shfletuesit prej mëse dy dekadash por sulmet e fundit të sigurisë kanë shtuar shqetësimet rreth sasisë së të dhënave që këto mjete dixhitale grumbullojnë. /PCWorld Albanian

Continue Reading

Ekskluzive

Në 2019-ën u shpenzuan 120 miliardë dollarë në aplikacione e lojëra

Në 2019-ën u shpenzuan 120 miliardë dollarë në aplikacione e lojëra

Industria e aplikacioneve mobile gjeneroi mbi 100 miliardë dollarë të ardhura në 2020, një rritje e konsiderueshme krahasuar me 86 miliardë dollarë në 2019-ën sipas App Annie.

Këto statistika App Annie i publikoi si pjesë e raportit State of Mobile 2020 i cili tregon impaktin e mobilitetit në ekonominë globale.

Bazuar në të dhënat e tij, mësuam se lojërat gjenerojnë 72% të shpenzimeve në dyqanet e aplikacioneve. Shpenzimet e lojërave mobile ishin 2.4 herë më të larta sesa ato në lojërat për PC dhe Mac dhe 2.9 herë sesa në konsola.

Shkarkimet globale ishin 204 miliardë në 2019-ën, 45% më shumë sesa tre vite më parë dhe 6% krahasuar me 2018. Në total u shpenzuan 120 miliardë dollarë në 2019-ën ku mesatarisht çdo përdorues kaloi 3.7 orë në ditë në pajisje mobile. Deri më 2023, App Annie tha se industria mobile do të kontribuojë 4.8 trilionë dollarë në GDP globale.

App Annie vuri theksin tek kompanitë si Uber dhe Alibaba të cilat janë të fokusuara vetëm në pajisjet mobile dhe patën një IPO deri në 6.5 herë më shumë sesa kompanitë pa fokusin në pajisjet mobile.

Reklamuesit pritet që në 2020 të hedhin 240 miliardë dollarë të ardhura, 26% më shumës esa në 2019. Së fundi abonimet përbënin 95% të të ardhurave. /PCWorld Albanian

Continue Reading

Trending